Sleva až 18 % pro registrované zákazníky!

Při nákupu nad 2 000 Kč sleva 200 Kč.

Imunita pěkně popořádku aneb jak ji správně probudit

Abychom pomohli našemu tělu se celkově „očistit“ a správně stimulovat obranyschopnost, měli bychom začít u střev.

Co je pravdy na střevní imunitě?

Věděli jste, že ve střevě se ukrývá až 70 % imunitních buněk? Střevní buňky jsou bránou k funkčnímu imunitnímu systému. Zdravá střeva totiž znamenají zdraví a pohodu. Zdravá střeva hrají důležitou roli jak ve vývoji, tak v podpoře funkce imunitního systému a vytváří ochrannou bariéru proti vniknutí cizích patogenů.

Pokud je něčím narušená nebo oslabená integrita slizničních buněk trávicího traktu, dochází k prvotním projevům oslabení obranyschopnosti těla. Je důležité udržovat si střeva v pořádku, jíst a pít pravidelně, nepřejídat se. Držet se zásad pestré stravy a pitného režimu. Omezit sladké a tučná jídla, alkohol, polotovary a konzervované potraviny. Pravidelné vyprazdňování je taktéž nesmírně důležité a pomůžou nám s ním bakterie mléčného kvašení, které najdeme v kyselém zelí, zelenině nebo v probiotických kulturách.

Diskomfort a různé projevy nefunkčnosti organizmu jsou průvodním projevem vyspělé civilizace a prosperity současné společnosti. Ruku na srdce, čím dál, tím více si dopřáváme více různorodých jídel, polotovarů, jejich divokých kombinací a ne vždy dodržujeme jídelníček tak, jak bychom měli. Strava bohatší na rostlinné potraviny s menším množstvím potravin živočišného původu přináší jak zlepšení zdraví, tak environmentální přínosy.


Každé přijímané jídlo ovlivňuje skladbu osídlení bakteriemi střevního traktu. Každý člověk má totiž svůj specifický a jedinečný mikrobiom.


 

Co je mikrobiom?

Mikrobiom je souhrnné označení pro mikrobiální osídlení celého lidského těla, zahrnující soubor kvasinek, bakterií, virů a hub vyskytujících se uvnitř organizmu i na jeho povrchu. Osídlení střevní mikroflóry zdraví prospěšnými i patogenními bakteriemi je jedinečné a pro každého jedince charakteristické tak, jako jsou charakteristické naše otisky prstů. Rozmanitost, rovnováhu a celkovou skladbu mikrobiomu můžeme ovlivnit stravou i prostředím, ve kterém žijeme. Tyto faktory jsou dále ovlivněny také tím, jestli jsme jako děti byli kojeni.

Negativní důsledky na složení naší vnitřní střevní mikroflóry má nezdravá strava, stres, kouření, antibiotická léčba či užívání některých  předepsaných léčiv. Je známo, že střevní mikrobiom úzce komunikuje s naším mozkem prostřednictvím neurotransmiterů a ovlivňuje naši náladu i psychické funkce.  Zdravý mikrobiom je zásadní pro naše zdraví a život v pohodě. Proto bychom se měli nad tím vším zamyslet a začít o svoje střeva víc pečovat.

 

Barny´s ACTIValoe® forte – zdravá střeva, harmonizace zažívání

Aloe vera přispívá k přirozenému pročištění organismu, ke správné funkci střevního traktu a tím má velký význam pro fungující imunitní systém. Aloe vera napomáhá udržovat pod kontrolou tělesnou hmotnost. Užívejte ji kdykoli během roku.

Barny´s NovoFerrin™ – správná krvetvorba, posila imunitního systému

Abychom v očištěném těle správně nastartovali krvetvorbu a správné dělení buněk, může nám být nápomocný doplněk stravy NovoFerrin™  s obsahem železa a vitaminů C a D.

Železo podporuje normální tvorbu červených krvinek a hemoglobinu a přenos kyslíku v těle. Tím snižuje míru únavy a vyčerpání a společně s vitaminy C a D podporuje správnou funkci imunitního systému. Vitamin C navíc podporuje vstřebávání železa a vitamin D se podílí na procesu dělení buněk.

Barny´s Koenzym Q10 – palivo pro každou buňku

Svému organizmu bychom měli dopřát kvalitní a dobře vstřebatelný koenzym Q10. Ten náš se vyznačuje duálním efektem dvou forem koenzymu Q10. Jde o přírodně fermentovaný koenzym Q10, shodný s formou, kterou si vytváří naše tělo samo.

Duální forma koenzymu Q10 – 2 fáze účinku:

 • rychlé vstřebávání koenzymu Q10 do buněk (koenzym Q10 ve formě mikročástic)
 • pozvolný, stabilní přísun koenzymu Q10 (klasická forma koenzymu Q10).

Barny´s INOCELL™ – zdraví v každé buňce

Stres, vypětí, znečištěné prostředí, psychická a fyzická zátěž, únava a vyčerpání, to jsou faktory, které nás mohou pronásledovat a znepříjemňovat život. Každý organizmus se s těmito faktory umí vypořádat jinak a po svém. Organizmus slabších jedinců ale potřebuje pomoc. Dodejme našim buňkám tu správnou kompozici látek a chraňme je.

Inocell™ (Inositol + IP6 + vitamin C a selen) je významným doplňkem stravy, který nabízí synergický účinek obsažených látek v patentovaném poměru.

Užívání Barny´s Inocell™ doporučujeme:

 • k posílení imunity (vitamin C, selen)
 • pro vyrovnání energetického metabolizmu a ochranu organizmu před únavou a vyčerpáním (vitamin C)
 • pro podporu při dlouhodobém emočním vypětí a psychické zátěži
 • pro osoby se špatnými životními návyky.

Vitamin C a selen přispívají k ochraně buněk před oxidativním stresem a posílení imunitního systému. Vitamin C vyrovnává energetický metabolizmus a snižuje míru únavy a vyčerpání.

ULTRA-C Imuno Complex – silná 4 pro vaši imunitu

Dobře fungující imunitní systém je základem zdravého života. Jsou ale různá období, kdy dostává nadměrně zabrat a kdy bychom se na něj měli více zaměřit a podpořit jeho fungování. Jak pečovat o náš imunitní systém?

O svůj organismus a jeho imunitní systém bychom se měli starat. Ať už tím, že dbáme na kvalitní spánek nebo pravidelný pohyb. Neměli bychom zapomenout na pestrou a vyváženou stravu, bohatou na vitaminy, minerály a další prospěšné látky, a také na pitný režim, jehož základem by měla být čistá voda.

Ovšem potřeba vitaminů a minerálů stoupá v období rekonvalescence, při vyčerpání organizmu, při dlouhodobém vystavení stresu a při stárnutí organizmu. Proto je důležité doplňovat vitaminy a minerály průběžně, jak prostřednictvím plnohodnotného jídla, tak kvalitními doplňky stravy. Vitaminy, minerály a stopové prvky představují základ pro udržení mnoha tělesných funkcí, pro stavbu tělesných tkání a všeobecně přispívají k ochraně zdraví.

Doplněk stravy jednoduchý složením, ale s efektivním působením 4 IMUNITNĚ významných minerálů a vitaminů. Komplex vitaminů C a D3 v bioaktivní formě a organicky vázaných minerálů selenu a zinku pro podporu imunitního systému.

Užívání doplňku stravy Barny´s ULTRA-C Imuno Complex je vhodné:

 • pro každodenní podporu imunitního systému dospělých (vitaminy C a D, selen, zinek)
 • při stavech vyčerpanosti, po fyzickém vyčerpání při sportu (vitamin C)
 • při nízkokalorických dietách, nevyvážené stravě, stravě chudé na základní vitaminy a minerály
 • pro ochranu buněk před oxidativním stresem (vitamin C, selen, zinek)
 • pro normální metabolizmus kyselin a zásad (zinek)
 • pro správnou tvorbu kolagenu pro normální funkci krevních cév, dásní, kostí, chrupavek, kůže i zubů (vitamin C)
 • pro udržení dobré činnosti svalů i nervové soustavy (vitamin D, vitamin C)
 • k udržení normálního stavu vlasů, nehtů (selen) a pokožky (zinek).