Sleva až 18 % pro registrované zákazníky!

Při nákupu nad 2 000 Kč sleva 200 Kč.

Kloubní výživa, která stojí za to!

Užívat kloubní výživu má smysl v každém případě! Měla by být ovšem komplexní, s obsahem více účinných látek. Mnozí lidé nemají tušení, že je často zapotřebí vzájemná kombinace dvou nebo tří preparátů, které se svými účinky vzájemně doplňují.

Kloubní chrupavky a kosti se tak nejen vyživují, ale podporuje se množení chrupavkovitých buněk, zpomaluje odbourávání kloubní chrupavky a zároveň zlepšují mechanické a elastické vlastnosti chrupavek.

Jedno či dvousložkové produkty nemají zdaleka takový výslední účinek jako komplexní preparáty. Na českém trhu můžeme najít celou řadu volně prodejných léků a doplňků stravy k péči o klouby a vyznat se v nich není opravdu jednoduché.

Výživa kloubů má význam v průběhu celého našeho života, obzvlášť po 40tém roku, kdy již dochází k opotřebování kloubních chrupavek, případně k degenerativním změnám. Zdravý člověk by proto měl dbát na včasnou výživu chrupavek a kostí. Sami ale dobře víme, že to děláme až v momentu, kdy nás překvapí větší obtíže. 


Proto je velice rozumné začít s kloubní výživou včas a vyživovat chrupavky průběžně.


Vhodná kombinace, poměr kvalitních složek a dostatečná denní dávka dokáží zázraky. Smysl má však jenom dlouhodobé užívání komplexní kloubní výživy.

Základní látky komplexní kloubní výživy představují chondroprotektivní látky, kolagenní peptidy, látka MSM (methylsulfonylmethan), extrakt z boswelie a v neposlední řadě vitamin C, který se účastní procesu tvorby kolagenu a je důležitý pro funkci kloubních chrupavek, kostí a podporuje se jím i tvorba kolagenu v kůži.

Chondroprotektivní látky (chondroitinsulfát a glukosaminsulfát) tvoří součást mezibuněčné hmoty chrupavky a pojivových tkání. Obsahují síru, která je stavebním prvkem sirných aminokyselin, jako stavebních jednotek chrupavek a pojivových tkání. V kloubní výživě  přítomné důležité kolagenní peptidy mají velký vliv na tvorbu kolagenu typu II, který udržuje tvar chrupavky – brání její deformaci.

Nesmírně důležitý je vitamin C pro tvorbu kolagenu pro správnou funkci kloubních chrupavek, kostí a kůže.

Dalšími osvědčenými látkami jsou methylsulfonylmethan (MSM), extrakty z rostlin, jakými jsou boswelie, kurkuma, zázvor, brutnák či jiné.

Každá z účinných látek v komplexní kloubní výživě má své postavení a funkci.

U tohoto typu kloubní výživy dochází k postupnému zabudovávání aktivních látek do organismu a proto je důležité ho užívat několik měsíců nebo i let, aby užívání dávalo smysl a koncový efekt byl ve prospěch organismu.


To, co jsme zanedbávali několik let, nemůžeme plně nahradit pár týdenním užíváním a čekat zázraky.


Dále záleží na správném dávkování a dostatečném vstřebávání aktivních látek. Vstřebávání a zabudovávání účinných látek na místo určení má svůj čas a u každého je to individuální, neboť závisí na různých faktorech, jakými jsou věk, zdravotní stav, stav tenkého střeva, pitný režim, kondice, poměr svalové a tukové tkáně, příjem jiných doplňků stravy či léčiv, užívání před nebo po jídle.

Zdůrazňujeme také poctivý pitný režim při užívání všech doplňků stravy z oblasti kloubní výživy. Aktivní látky je nutno pořádně rozmíchat v minimálně 250 ml vody, nechat 5-7 minut odstát a obsah sklenky vypít do 20 minut. Při nedostatku pitného režimu se nemají účinné složky šanci dostat do cílových míst a celkové užívání by tak ztrácelo smysl a účinek.  

Barny´s TRIPLE blend EXTRA SILNÝ

Obsahuje kombinaci chondroprotektivních látek - glukosaminsulfátu, chondroitinsulfátu, látky MSM Lignisul® a kolagenů v nejvyšší kvalitě zn. COLLYSS™ a zn. CARTIDYSS™, a vitamin C ve formě NUTRA-C™, která se vyznačuje nekyselou formou, rychlou absorpcí, delším setrváním v organismu, nižší ztrátou moči a absencí trávicích potíží po konzumaci.

Barny´s TRIPLE blend extra silný je navíc bez konzervantů  a nadbytečných pomocných látek. Pro zachování kvality produktu nejsou přidávána žádná barviva. Pro příjemné užití je ochucen sladidlem z rostliny stévie. 

Barny´s TRIPLE blend EXTRA SILNÝ je vhodný:

 • pro aktivní i pasivní sportovce,
 • pro osoby těžce  fyzicky pracující,
 • osoby, které chtějí vyživovat svoje klouby průběžně,
 • pro osoby, které namáhají pohybový aparát více než je potřeba a
 • pro osoby s nadměrně zatěžovanými klouby (nadváhou a pod).

Je velmi vhodným produktem pro průběžnou výživu kloubů u běžného člověka (normálně zatěžované klouby) v řádu několika měsíců.

Je dále vhodný pro všechny generace a dlouhodobým užíváním dochází  k postupnému vstřebávání účinných látek do organismu a jeho účinek pak ještě několik měsíců přetrvává.

Barny's Inovo 5

Kdo preferuje tabletovou formu, může sáhnout po Barny´s Inovo 5.

Barny's Inovo 5  je doplněk stravy obsahující 5+1 vysoko kvalitních složek – glukosaminsulfát, chondroitinsulfát, MSM, kolagen  typu II,  kyselinu hyalurónovou + vitamin C, který přispívá ke správné tvorbě kolagenu pro správnou funkci chrupavek a kostí. Spojením těchto látek přirozeně se nacházejících se v kloubech, pojivových tkáních či chrupavce, vznikl produkt s promyšleným složením, kombinací a správným poměrem složek.

Technologie výroby a kvalita použitých surovin umožňuje výbornou vstřebatelnost a dobrou využitelnost organismem. Pro tyto skutečnosti je tento produkt tolik oblíbený jak mezi sportovci, tak  u odborné veřejnosti.

V roce 2016 se stal nejlépe hodnoceným v nezávislém testu kloubní výživy dTest 5/2016.

Barny´s INOVO 5 je určen pro:

 • mírné až středně těžké obtíže s pohybovým aparátem a taktéž
 • pro silně namáhané klouby a sportovce. 

Barny´s SIOUX™

Osvědčená receptura pro klouby a celý pohybový aparát s unikátním vitaminem C ve formě NUTRA-C™.

Kombinaci látky MSM Lignisul® v koncentraci 99,5 %,  kolagenů v nejvyšší kvalitě značky COLLYSS™ a značky CARTIDYSS™ a vitaminu C doporučujeme převážně:

 • pro populaci 50+ a seniory ve vyšším věku,
 • při pokročilejších obtížích s pohybovým aparátem,
 • pro zasloužilé sportovce, ale i ženy a muže k udržení zdravého vzhledu pokožky.

Výhodou tohoto produktu je:

 • synergický účinek obsažených látek ve správném poměru,
 • rychlá absorpce s efektivním účinkem už po několika dnech,
 • komfortní užívání 1x denně 1 odměrku (lehce rozpustný prášek ve vodě),
 • účinnost a efektivnost,
 • ekonomicky výhodné balení až na 6 měsíců užívání,
 • že neobsahuje konzervanty a aditiva,
 • možnost dlouhodobého užívání,
 • spolehlivost.

Barny´s Kloubní SuperMIX

V produktu Barny´s Kloubní SuperMIX se moderní věda spojila s tradiční čínskou medicínou. Výsledkem  je kombinace glukosaminsulfátu, MSM a extraktu z rostlin hojně používaných v tradiční čínské medicíně, jakými jsou boswelie, zázvor, kurkuma a olej ze semen brutnáku. Glukosaminsulfát a kolagen typu II jsou přirozenou součástí kloubní chrupavky. Vitamin C přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci chrupavek a kostí. Rostlinné extrakty s odkazem na historické užívání v lidovém léčitelství zvyšují komplexní efekt produktu. Kdo hledá účinný a přitom ekonomicky výhodný produkt může vsadit na Barny´s kloubní superMIX.

Barny's CelaNext®

My v Barny´s se snažíme naše produkty koncipovat komplexně a inovativně, zároveň respektovat přirozenou fyziologii lidského těla. Jednotlivé složky vybíráme starostlivě na základě výsledků nejnovějších vědeckých studií. Právě z tohoto důvodu jsme sáhli po jedinečné kombinaci látek. Spojili jsme v současnosti tak oblíbené boswellové kyseliny s kurkuminoidy a tuto kombinaci jsme doplnili o důležitý vitamín D3. Inovovali jsme formu aktivních složek, aby byly pro tělo dostupnější.

Kurkuma, boswellie, vitamin D3:

 • pro normální stav KLOUBŮ a KOSTÍ*(EFSA ID: 4000, 4012, 2647)
 • pozitivní ovlivnění pohyblivosti
 • k udržení dobrého stavu kostí a pro správnou činnost svalů
 • k udržení zdravého imunitního systému při nepříznivých vlivech vnějšího prostředí.

Barny's CelaNext® doporučujeme:

 • všem osobám, které potřebují pečovat o svoje klouby a celý pohybový aparátfyzicky těžko pracujícím
  seniorům a osobám se sedavým zaměstnáním
 • na udržení zdravého imunitního systému při nepříznivých vlivech vnějšího prostředí díky obsahu vitaminu D.

Výhody produktu:

 • Dávkování 1x denně 1 kapsle
 • Rychlý a vynikající vstup inovativní formy aktivních složek do organismu díky použití patentované micelární technologie a pro získání aktivních částic s vysokou rozpustností ve vodě
 • Snadno stravitelná dávka vysoce koncentrovaného extraktu v malém objemu
 • Vhodný pro vegany
 • Bez cukru a barviv
 • Bez lepku a laktosy

*Zdravotní tvrzení se nachází v seznamu tvrzení ON HOLD a je v stadiu posuzování EFSA.