Vítáme vás na oficiálním e-shopu značek ALAVIS, BARNY'S a ALAVIS MAXIMA

Aby maličkosti nekazily velké chvíle

Projevy svědění, bodání či napětí rtů?

Tyto projevy nám doslova znepříjemňují život hlavně v situacích, kdy to nejméně čekáme.

Obecně můžeme říct, že se nevzhledné puchýřky na rtech nebo v okolí nosu vyskytují:

 • při oslabené imunitě
 • při dlouhodobém vyčerpání, jak fyzickém, tak i psychickém
 • při stresových situacích
 • při překyselení organizmu
 • po nadměrném slunění
 • při menstruaci.

Je proto účelné podpořit obranyschopnost dostatečným spánkem, úpravou životosprávy a vhodnými doplňky stravy podporujícími správnou funkci imunitního systému, .

Vhodné jsou doplňky stravy s obsahem zinku, L-lysinu, vitaminu C, E, omega nenasycených mastných kyselin.

Existují doplňky stravy ve formě kapslí, které představují pohodlné a snadné řešení, s jednoduchým dávkováním a překvapivým efektem. Bez nutnosti několikrát denně nanášet krémy nebo gely a dotýkat se puchýřků.

Co způsobuje puchýřky na rtu?  

Psycholog Grossbart je přesvědčený, že stres, ať už emocionální nebo fyzický, podobně také hormonální nerovnováha nebo nadměrné sluneční záření, negativně ovlivňují náš imunitní systém a zanechávají v těle otevřenou cestu pro aktivaci viru, se kterým jsme se dost možná před časem nevědomě setkali. Tyto viry - nebuněčné mikroorganismy, které puchýřky na rtu způsobují, se vyskytují až u 85 % naší populace. Přibližně 20 % osob jimi trpí opakovaně. Pokud již tyto mikroorganismy jednou do těla proniknou, zůstávají v nás celý život. U někoho se nemusí projevit vůbec, u jiného způsobují značné a opakované obtíže. 

Co za tajemství ukrývá malá KAPSLE S VELKÝM ÚČINKEM?

Důvodem vysoké efektivity doplňku stravy HerpeNorm™ je obsah zinku, který přispívá k dobré funkci imunitního systému a příznivě ovlivňuje dobrý stav pokožky. Navíc je zinek přítomen v organické, snadno pro organizmus dostupné formě. Pro Barny’s ho vyvinul belgický profesor Guy Van Elsacker. 

Správně fungující imunitní systém se s puchýřky vypořádá sám i díky zinku, který působí příznivě na zdraví pleti. Organizmus se v rozmezí 24 - 48 hodin postará sám o to, že se puchýřek na rtu oslabí a zevnitř vysuší.

Pokud HerpeNorm™ nasadíte už při prvních projevech, puchýřek se v mnoha případech ani neukáže, a pokud přece, tak v daleko slabší intenzitě a rychle mizí.

Další složkou tohoto produktu je aminokyselina L-lysin. Jedná se o esenciální aminokyselinu a lidský organizmus ji nedokáže syntetizovat sám.Proto se lysin musí dodávat prostřednictvím stravy nebo doplňků stravy. Naše strava by měla být pestrá, různorodá, s vyváženým poměrem cukrů, tuků a bílkovin.

Právě za častějším výskytem nepříjemných puchýřků může stát vyšší poměr další aminokyseliny argininu ve stravě (ořechy, luštěniny,maso).

Proto je v určitých situacích doporučována perorální suplementace lysinem, která příznivě změní a upraví poměr přijatého lysinu k argininu.

Věděli jste, že nižší hladiny lysinu byly zjištěny například u vegetariánů a veganů, sportovců, ale i u dětí a seniorů a osob s nevyváženou stravou, chudou na lysin?

Kde lysin hledat?

Především v mase (hovězím, kuřecím, rybách), v sójových bobech, pšeničných otrubách, čočce, ale i v mléčných výrobcích (sýry parmazán, čedar, cottage, bílý jogurt, mléko).

Osoby trpící častým výskytem puchýřků v okolí rtů a nosu by měly omezit příjem potravin s obsahem bílé mouky, rýže, dále polotovarů a potravin s vysokým obsahem cukru.

4 plus pro HerpeNorm™

 1. překvapivě účinný
 2. komfortní a snadné řešení
 3. jednoduché dávkování  2× denně 1 kapsle
 4. bez barviv a bez lepku

KOMBINACI L-LYSINU A ZINKU DOPORUČUJEME PRO INTENZIVNÍ PÉČI O VAŠE RTY

 • L-lysin příznivě mění poměr aminokyselin lysin/arginin.
 • Zinek podporuje správnou funkci imunitního systému a příznivě ovlivňuje dobrý stav pokožky.

Zinek je přítomen v organické, pro organizmus snadno dostupné formě glukonanu zinečnatého.

 • pro každodenní podporu imunitního systému
 • pro ochranu buněk před oxidativním stresem
 • pro normální metabolizmus kyselin a zásad
 • k udržení normálního stavu vlasů, nehtů a pokožky

Nezapomínejte posilovat svoji imunitu průběžně vhodnými doplňky stravy ovlivňujícími správnou funkci imunitního systému, dostatečným spánkem a úpravou životosprávy.