Zelená kráska jménem Aloe vera

Kdo by neznal Aloe vera pro její širokospektrální účinky? Již staří Egypťané si udržovali zdraví a krásu díky omlazujícím účinkům aloe. V posledních desetiletích se stala velmi oblíbenou substancí v oblasti zdravé výživy a kosmetickém průmyslu. 

Přesný název po latinsky je Aloe Barbadensis Miller. Původní název pochází z arabského slova „Alloeh“, což v překladu znamená „hořká, jasná látka“.

Sklizeň, zpracování

Vzhledem se aloe podobá kaktusu s dlouhými, tlustými listy, plnými dužiny. Listy se skládají z vnější slupky a světle zelené dužiny. Vnitřní dužina se zpracovává a používá k další výrobě. Svoje uplatnění má v oblasti výroby doplňků stravy, a v posledních letech zažívá „boom“ v kosmetickém průmyslu.

Zhruba 99,5 % vnitřní dužniny tvoří voda. Aktivní látky jsou obsaženy v tzv. sušině.  Po seříznutí listů začne nejprve vytékat žlutě zbarvená lepkavá tekutina hořké chuti. Bývá často označována jako pryskyřice neboli latex, obsahující antrachinony, deriváty aloinu, látky se silně projímavým účinkem. Díky použití šetrné technologii je splněna zdravotní norma a obsah derivátů aloinu je úplně minimalizován.

V průběhu let se zjistilo, že rostlina aloe obsahuje významné látky, polysacharidy (acemannan), které jsou základním ukazovatelem kvality a účinnosti. Polysacharidy mají sklon k rychlé degradaci, proto velmi záleží na rychlém a šetrném zpracování gelu z aloe.  Jsou hlavní účinnou složku Aloe vera.

Obsažené látky v aloe se všeobecně doporučují pro řádně fungující imunitní systém, pro správnou funkci střevního traktu, k pročištění a detoxikaci organismu, pro dobrou fyzickou pohodu.

V čem tkví tajemství kvality ACTIValoe® ?

ACTIValoe® je značková substance s patentově chráněnou pokrokovou metodou zpracování Qmatrix®. Tato metoda zaručuje rychlé a šetrné zpracování čerstvě sklizených listů Aloe vera. Společnost Aloecorp, Inc. splňuje směrnice TTS (Time, Temperature and Sanitation), což v překladu znamená, že striktně dodržuje hygienické výrobní postupy, které se řídí směrnicemi udávajícími přesný čas, teplotu při zpracování, aby se zachovala čerstvost a biologická aktivita účinných látek. Patentovaná technologie zpracování „Aloecorp MAP process“ (původní nabyvatel patentu Unigen Pharmaceuticals, Inc.) zajišťuje 3x vyšší nárůst obsahu polysacharidů o molekulární hmotnosti 50-200 kDa. Tímto procesem zpracování je tak docíleno 3x vyššího obsahu polysacharidů o této specifické molekulární hmotnosti, než je tomu u surového aloe gelu před zpracováním touto metodou. Zaručuje se tím účinnost a zachování prospěšných účinků Aloe vera na organismus.

 

Qmatrix®, kontrola kvality

Technologie „Aloecorp MAP process“ učinil z Aloe vera nejvíce zkoušenou aloe ve vědeckém výzkumu s garantovaným obsahem aktivních látek na světě.

Při zpracování Aloe vera šetrnou patentovanou technologií Qmatrix® je splňována zdravotní norma na obsah antrachinonových glykosidů, zejména je minimalizován obsah derivátů aloinu se silným projímavým účinkem.  Tato společnost disponuje certifikátem IASC (Mezinárodní asociace pěstitelů a výrobců Aloe vera), který garantuje čistotu a základní standard výroby. 

Každé balení BARNY´S ACTIValoe® FORTE obsahuje analytický certifikát, který informuje zákazníka o skutečné kvalitě použité suroviny Aloe vera ze šarže, ze které je zakoupený produkt vyroben.

Je to jediná tekutá Aloe vera na trhu v ČR, která dle přiloženého certifikátu garantuje minimálně 10% obsah polysacharidů.


Pozitivní účinky na organismus

Šťáva z Aloe vera je označována za účinný detoxikační prostředek, který zbavuje organismus nežádoucích a pro tělo zbytečných látek.  Věděli jste, že ve střevě se ukrývá až 80 % imunity? Pokud je něčím narušena nebo oslabena integrita sliznic trávicího traktu, dochází k prvotním projevům oslabení obranyschopnosti těla. Proto je důležité udržovat si střeva v pořádku, jíst a pít pravidelně, nepřejídat se. Držet se zásad pestré stravy a pitného režimu.


Listy Aloe vera obsahují šťávu ve formě průhledného gelu s více než 200 aktivními látkami. Díky nim nám dokáže nahradit téměř celou lékárničku.


Vláknina lignin, pektin mají pozitivní vliv na regulaci tělesné hmotnosti.  Zároveň aloe obsahuje další aktivní látky, jakými jsou vitaminy (vitamin A, C, E, vitaminy skup. B), minerály, stopové prvky, esenciální a neesenciální aminokyseliny (stavební jednotky bílkovin a součást protilátek), enzymy (regulují chemické procesy v buňkách), steroly a další. Svým výrazným antioxidačním účinkem přispívá k pročištění a detoxikaci organismu.

Aloe vera, tato výjimečná rostlina, je vhodná nejen pro vnitřní užití, ale dokáže skvěle pečovat i o vaši pokožku. Proto bývá často označována za elixír mládí.

Jestli patříte mezi šťastlivce, kteří si pěstují aloe doma v květináči, víte, že tato zelená kráska dokáže hotové zázraky.

Znáte to, podrážděná a červená pokožka od sluníčka, rozbité koleno či loket u našich ratolestí, popálená pokožka od horkého oleje či žehličky. Zázračné aktivní látky nám již mnohokrát zachránily „kůži“. O skvělých regeneračních, hydratačních a zvláčňujících účincích rostliny Aloe vera není pochyb. Obsažené enzymy dokáží zredukovat a eliminovat odumřelé buňky na povrchu pokožky díky obsahu antioxidantů, aminokyselin a ligninu. Dokáže zmírnit projevy i problematické, suché nebo jinak poškozené pokožky.
Překvapivě účinný je její chladivý a zklidňující efekt na pokožku v okolí vpichu po bodnutí hmyzem.
Díky aloe může naše pleť zazářit, protože bude dokonale hydratovaná a vyživená.

Při aplikaci kosmetických přípravků na naši pokožku bychom si měli uvědomit, že péče o ni začíná uvnitř. Proto je velice dobrou a rozumnou volbou užívání Aloe vera ve formě doplňků stravy.
Díky aloe může naše pleť zazářit, protože bude dokonale hydratovaná.

Doplněk stravy ACTIValoe® FORTE je produkt výjimečné kvality v péči o vaše tělo, IMUNITU a zdravý životní styl.

Rostlina aloe vera podporuje správnou funkci střev, napomáhá dobrému trávení, udržení kontroly tělesné hmotnosti, podporuje přirozenou obranyschopnost organizmu, přispívá k udržení dobrého stavu pokožky, pomáhá udržovat normální hladinu cukru v krvi a přispívá k celkové fyzické pohodě.

Doporučené produkty1