Barny's ACTIVEnzym, 1+1 ZDARMA

Doplněk stravy

Barny's ACTIVEnzym, 1+1 ZDARMA


Nová generace enzymů. Chytrá volba pro ty, kteří potřebují enzymy! Více

 • Po fyzické námaze
 • Pro doplnění rekonvalescence
 • Pro lepší kondici
 • Pro odolnost v zimních a sychravých dnech
 • 100% rostlinný původ
 • Komplex enzymů nové generace
 • Obohaceno rutinem
928 Kč
Skladem
ks

Nová generace enzymů. Chytrá volba pro ty, kteří potřebují enzymy! Více

 • Po fyzické námaze
 • Pro doplnění rekonvalescence
 • Pro lepší kondici
 • Pro odolnost v zimních a sychravých dnech
 • 100% rostlinný původ
 • Komplex enzymů nové generace
 • Obohaceno rutinem

KOMPLEX ENZYMŮ NOVÉ GENERACE OBOHACENÝ O ROSTLINNÝ FLAVONOID RUTIN.

OBSAHUJE TYTO AKTIVNÍ LÁTKY:

bromelain, papain, peptidasu, Pancreatin Alternative 4X, proteasu a rutin. Směs enzymů je výhradně z neživočišných zdrojů – 100% rostlinného původu.

Enzymy jsou složité látky bílkovinné povahy, které plní v těle důležitou funkci biokatalyzátorů – umožňují a regulují všechny procesy, bez kterých by biochemické reakce v organismu nemohly probíhat. Kromě již dříve objevených enzymů (fermentů) s původními názvy jsou novější doporučené chemické názvy enzymů určeny příponou -asa, což znamená enzymatickou schopnost provést příslušnou chemickou reakci nebo štěpit odpovídající substrát v organismu.

BROMELAIN

Rostlinný enzym získávaný ze stopek zralých ananasů (Ananas comosus). Podílí se na štěpení bílkovin, a tím též na přirozeném zdravém průtoku krve a zdravé činnosti krevních destiček. Bromelain svojí aktivitou také zlepšuje absorpci a účinnost jiných látek v těle.

PAPAIN

Rostlinný enzym získávaný z latexové šťávy, který vylučuje plod papáje (Carica papaya) po naříznutí nezralých plodů. Hydrolyticky štěpí peptidy a bílkoviny.

PEPTIDASA

Štěpí dlouhé peptidy na krátké řetězce a pak na jednotlivé aminokyseliny. Při štěpení peptidů na aminokyseliny vzniká energie, kterou organismus využívá během své běžné obnovy. Aminokyseliny jsou součástí strukturních bílkovin, enzymů a hormonů, jsou využívány k tvorbě neurotransmiterů (sloužících k přenosu nervového impulsu) a pro růst a průběžnou obnovu buněk.

PANCREATIN ALTERNATIVE 4X

Komplex enzymů rostlinného původu (amylasa, lipasa a proteasa), který svojí aktivitou odpovídá pankreatinu živočišného původu (rozkládá tuky na glycerol a mastné kyseliny, bílkoviny na peptidy a aminokyseliny, škroby na dextriny a cukry). Pankreatin Alternative 4X se podílí běžným způsobem na trávení, čímž jsou živiny z potravy správně využívány, a tím se organismus udržuje v přirozeně dobré kondici.

PROTEASA

Ve zdravém organismu působí na bakteriální biofilm a výpotky sloužící bakteriím k uchycení na tkáni hostitele, dále má vliv na koncentraci přijímaných aktivních látek v cílovém místě tkání a dalších struktur, čímž udržuje zdravý organismus. Též se běžně podílí na odstranění poškozených či odumřelých buněk při údržbě zdravého stavu tkání organismu. Je součástí běžné aktivity krve a tkání při obnově rovnováhy zdravého vnitřního prostředí.

RUTIN

Vitamin P je rostlinný glykosid (flavonoid) patřící mezi antioxidanty.

Flavonoidy jsou produkty sekundárního metabolismu v rostlinách a jsou pro farmacii a potravinářský průmysl zajímavé pro jejich znovuobjevenou antioxidační aktivitu. Tyto sloučeniny mohou interagovat s volnými radikály, a tak zabránit poškození, které by jinak radikály mohly způsobit buněčným membránám a biologickým molekulám, jako je např. DNA.

Obsažený rutin je získáván z květních pupenů jerlínu japonského (Sophora japonica), listnatého stromu původem z Číny a Korey, přeneseného též do Japonska. Je oceňován pro své vnější a vnitřní možnosti užití pro podporu zdraví lidského organismu

AKTIVNÍ LÁTKY v denní dávce (2 kapsle)
Pancreatin Alternative 4X 144 mg
Proteasa 20 000 USP
Amylasa 20 000 USP
Lipasa 1 600 FIP
Papain 54 000 PU
Bromelain 45 000 PU
Proteasa 12 500 HUT
Peptidasa 1 200 HUT
Rutin 100 mg

Obsah enzymů je uvedený v jednotkách aktivity, hmotnost v miligramech se může lišit podle koncentrace zdrojové rostliny, bakterií a hub.

Složení (1 kapsle 0,56 g):
škrob, vegetariánská kapsle (plnidlo hydroxypropylmethylcelulosa), rutin 100% (extrakt z květních pupenů jerlínu japonského Sophora japonica) 50 mg, amylasa 16,81 mg, proteasy 16,45 mg, lipasa 2,67 mg, peptidasa 2,18 mg, středněřetězcové triglyceridy, bromelain (stonek ananasovníku Ananas comosus) 0,68 mg, papain (latexová šťáva plodu papáje obecné Carica papaya) 0,64 mg.

Doporučené denní dávkování: 2 kapsle denně, nejlépe 1 kapsli ráno a 1 kapsli večer, 30–60 minut před jídlem, zapijte dostatečným množstvím vody.

Upozornění: Ukládejte mimo dosah dětí. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Dbejte na různorodou a vyváženou stravu a zdravý životní styl. Není určeno pro děti do věku 3 let, těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Nepoužívejte, pokud je obal porušen. Skladujte v suchu a temnu mimo dosah přímého slunečního záření při teplotě 15-25 °C, optimální teplota pro skladování 4-8 °C. Po otevření uchovávejte dle skladovacích podmínek. Obsahuje siřičitany, může obsahovat stopy soji, mléka, laktosy a pšenice.

Balení: 120 + 120 kapslí

Hmotnost: 134,4 g (240 kapslí po 0,56 g)

Cena za doporučenou denní dávku (2 kapsle): 7,7 Kč

Výrobce: Biopol GN s.r.o., člen skupiny Mike.M capital a.s.,
sídlo společnosti: Thámova 402/4, 186 00  Praha 8,
provozovna: P3 Prague D8, Hala DC3, Zdibsko 614, 250 67  Klecany, Česká republika.